Jak wykonać manicure hybrydowy?

Profesjonalny manicure w Golden Spa

Jak wykonać manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy cieszy się ogromną popularnością wśród miłośniczek zadbanych dłoni i paznokci. Trudno się temu dziwić, bo ma on szereg zalet. Jedna z nich to niewątpliwie naturalny, elegancki efekt, który zapewnia - nie pogrubia nienaturalnie płytki paznokcia! Poza tym pozwala na stworzenie dowolnego wzoru oraz wykorzystanie właściwie każdego koloru. Ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia. Poza tym na uwagę zasługuje wyjątkowa trwałość tego typu stylizacji. Dlaczego warto zdecydować się na hybrydę i jak ją wykonać? Oto nasze porady!

Manicure hybrydowy – co to jest?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest manicure hybrydowy. Pewną sugestię na ten temat zawiera już jego nazwa. Otóż lakiery hybrydowe łączą cechy klasycznych lakierów i preparatów do paznokci o przedłużonej trwałości. W przeciwieństwie do standardowych produktów hybryda nie schnie samodzielnie, lecz wymaga utwardzenia w lampie UV. Jednak aplikuje się ją niemal tak samo jak zwykły lakier. Dzięki temu manicure można wykonać w łatwy sposób, a przy tym uzyskać doskonałe rezultaty.

Ogromna zaleta decydująca o popularności takich stylizacji to długotrwały efekt. Prawidłowo wykonany manicure hybrydowy utrzymuje się mniej więcej 3 tygodnie bez odprysków i konieczności wprowadzania poprawek. Przy czym wiele zależy oczywiście od indywidualnego tempa wzrostu paznokci. U niektórych osób po wspomnianym czasie odrost stanie się już wyraźnie widoczny, u innych wręcz przeciwnie. Poza tym nie trzeba obawiać się o utratę połysku czy zmianę koloru lakieru. Ze względu na wysoką trwałość manicure hybrydowy sprzyja tworzeniu rozmaitych zdobień.

Paznokcie hybrydowe krok po kroku – jak to zrobić?

Aby zyskać modne paznokcie hybrydowe, należy zgromadzić odpowiedni sprzęt, narzędzia i produkty. Podstawa to oczywiście lakier lub lakiery hybrydowe w ulubionych kolorach. Niezbędna okazuje się także baza, która odpowiada za przyczepność lakieru do płytki oraz top, który zabezpiecza i utwardza manicure (chyba że sięgamy po lakiery typu 3w1). Należy również zaopatrzyć się w aceton oraz cleaner do przemywania płytki paznokcia. Poza tym przydadzą się waciki bezpyłowe, pilniczki, polerka oraz drewniane patyczki do odsuwania skórek. Ostatni, lecz kluczowy element to lampa UV. Mając przygotowany opisany zestaw, zaczynamy pracę. Zatem, jak zrobić paznokcie hybrydowe krok po kroku?

  1. Pierwszy krok to dokładne, ale delikatne usunięcie skórek za pomocą drewnianego patyczka.
  2. Nadajemy paznokciom wybrany kształt poprzez spiłowanie.
  3. Czas na zmatowienie płytki paznokcia blokiem polerskim.
  4. Na tym etapie przecieramy paznokcie wacikiem nasączonym cleanerem w celu ich odtłuszczenia. Tłusta warstwa na paznokciu utrudnia aplikację lakieru oraz obniża trwałość manicure.
  5. Teraz aplikujemy cienką warstwę bazy hybrydowej. Należy zachować szczególną ostrożność w okolicach skórek. Nie zalewamy ich produktem! To prosta droga do skrócenia trwałości hybryd. Tylko precyzyjnie nałożoną warstwę bazy utwardzamy pod lampą. W razie zalania skórek, usuwamy bazę (lub lakier) acetonem i zaczynamy od początku. Czas utrwalania w lampie powinien być wskazany przez producenta bazy.
  6. Czas na lakier hybrydowy. Nakładamy cienką warstwę, utwardzamy ją w lampie. Następnie aplikujemy drugą warstwę, aby zyskać odpowiednią głębię koloru. Ponownie utwardzamy lakier w lampie.
  7. Przedostatni krok to utrwalenie gotowego manicure z użyciem dowolnego topu. Po nałożeniu cienkiej warstwy utwardzamy ją w lampie.
  8. Ostatni krok to przemycie paznokci cleanerem, który usuwa kleistość topu.

W modnym manicure hybrydowym warto wykorzystać połyskujące pyłki, brokat, folie transferowe i wiele innych ozdób. Na rynku znajdują się też lakiery czy topy o różnych typach wykończenia. Wykonanie paznokci hybrydowych krok po kroku nie jest trudne, lecz wymaga dużej uważności oraz wprawy. 

Gdzie wykonać modne paznokcie hybrydowe?

Wiedząc, co to jest manicure hybrydowy, zrobimy go samodzielnie w zaciszu własnego domu. Warto jednak pamiętać, że najlepszy efekt gwarantuje wizyta w salonie kosmetycznym. Trudno dorównać staranności zawodowych stylistek. Manicure hybrydowy w salonach powstaje z użyciem najlepszej jakości materiałów oraz sprzętu. Zabieg trwa też krócej niż w przypadku samodzielnych działań. Co więcej, skorzystanie z usługi stylizacji paznokci to wspaniała okazja do relaksu i wypoczynku. Dokładnie takie wrażenia zapewnia klientom Studio Paznokci w Golden SPA Katowicach. Wykonujemy modne paznokcie hybrydowe w miłym towarzystwie, ale również w profesjonalnej atmosferze. Zapraszamy!