Zabiegi kosmetyczne jesienne

O co warto zadbać w okresie jesienno-zimowym

Jesienne zabiegi na twarz

Jesienią nasza skóra bardziej niż kiedykolwiek potrzebuje pielęgnacji i ochrony. Wiatr, zmiany temperatury, stres - wszystko to wpływa na stan skóry. Jesienią skóra odczuwa nagłe zapotrzebowanie na witaminy i minerały. Jednak jak w takich warunkach zachować skórę młodą i piękną? Naturalne maski na twarz, które należy wykonywać co najmniej raz w tygodniu często nie rozwiązują problemu.

Mezoterapia igłowa lub oczyszczanie manualne z mikrodermabrazją

Pewny rozwiązaniem może być na przykład mezoterapia igłowa czy oczyszczanie manualne z mikrodermabrazją. Mezoterapia igłowa to zabieg, który ma wiele zalet. Mezoterapia bezigłowa lub igłowa wykonywana jest w celu głębokiej regeneracji skóry. Polega na wprowadzeniu w głąb skóry substancji aktywnych wprowadzonych przez kosmetologa. Do substancji najczęściej stosowanych podczas zabiegu należą kwas hialuronowy, biotyna, kwas liponowy. Każda z mieszanek ma inny efekt, biorąc pod uwagę oczekiwania i rodzaj skóry klienta. Koktajle witaminowe mogą rozjaśnić skórę, stymulować produkcję kolagenu, a także głęboko go nawilżyć.

Bezbolesny zabieg na twarz

Mezoterapia jest praktycznie bezbolesna i nie wymaga znieczulenia, ale osoby szczególnie wrażliwe mogą wybrać znieczulenie za pomocą specjalnego żelu. Cała procedura zajmuje około 45 minut. Po jego zakończeniu na skórze mogą pojawić się delikatne siniaki lub krwiaki, które powinny zniknąć po około 2 dniach.

Dla kogo jest mezoterapia

Tę procedurę powinni wybrać osoby, których skóra jest sucha, szara i pozbawiona składników odżywczych. Wskazania do wykonania mezoterapii to także pierwsze oznaki starzenia, takie jak drobne zmarszczki powstałe w czasie ciąży, rozstępy lub cellulit. Mezoterapia twarzy poprawia koloryt skóry, nawilża ją, rozjaśnia małe blizny i eliminuje cienie pod oczami. Usuwa również drobne zmarszczki, zmniejsza widoczność pękających naczyń i sprawia, że twarz wygląda młodziej.