Medycyna estetyczna

Profesjonalne zabiegi z medycyny estetyczniej

Medycyna estetyczna Katowice

Już teraz w naszym salonie lekarz dr. Robert Skibiński wykonuje wszystkie zabiegi z medycyny estetycznej m.in. powiększanie ust, usuwanie zmarszczek z okolic oczu czy czoła, a także podnoszenie owalu twarzy. Przeprowadzane są zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego, botoksu, osocza bogatopłytkowego tzw. ”wampirzy lifting”. Wiedza i doświadczenie dr. Roberta Skibińskiego to gwarancja satysfakcji i bezpieczeństwa.

Zabiegi z kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest związkiem fizjologicznym obecnym w ciele każdego z nas; jego funkcją jest nawadnianie skóry i zapewnienie jej odpowiedniej elastyczności i jędrności. Wyjątkową właściwością kwasu hialuronowego jest jego zdolność do wiązania wody. Z biegiem czasu synteza kwasu hialuronowego w organizmie zmniejsza się - a jego zmniejszona zawartość w skórze prowadzi do zmniejszenia elastyczności skóry i powstawania zmarszczek. W wykonywanych w naszym salonie zabiegach takich jak wypełnianie zmarszczek i bruzd czy odmładzania wykorzystywany jest także botoks oraz osocze bogatotłukowe.

Czy kwas hialuronowy jest bezpieczny?

Zabiegi kwasem hialuronowym są całkowicie bezpieczne. Oczywiście podstawa bezpieczeństwa procedur z użyciem kwasu hialuronowego, to używanie jedynie przez nas certyfikowanych leków. Zastosowanie syntetycznych preparatów kwasu hialuronowego minimalizuje ryzyko alergii. Niektórzy pacjenci obawiają się, że po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego pojawią się skrzepy. Takie komplikacje występują tylko w przypadku wprowadzenia zbyt dużej dawki leku, wstrzyknięcia zbyt gęstych substancji. Nie występują w klinikach medycyny estetycznej takich jak nasza, w których zabieg wykonuje wysoko wykwalifikowany specjalista.

Głównymi przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego są: ciąża i laktacja, onkologia, choroby autoimmunologiczne, stosowanie leków zmniejszających krzepnięcie krwi, niestabilna cukrzyca, a także tendencja do występowania bliznowców.

Więcej o medycynie estetycznej