Prosty zabieg z wielkim efektam

Poprawianie niedoskonałości niewielkimi zabiegami

Proste zabiegi z wielkimi efektami

Chociaż można mieć wątpliwości, czy na pewno jest to najważniejsza z wszystkich dziedzin medycyny, bezsprzecznie to medycyna estetyczna rozwija się obecnie zdecydowanie najszybciej z wszystkich pól tego szlachetnego zawodu.

Wszechstronny rozwój

Medycyna estetyczna wyewoluowała z kosmetologii i ogólnie rozumianego dbania o piękno. Jest to medycyna nie tylko z nazwy, ponieważ zabiegi zaliczane do jej grona to zabiegi w mniejszym lub większym stopniu inwazyjne, czyli ingerujące w nasze ciało w sposób bezpośredni. Ma to oczywiście swoje wady, czyli pewne ryzyko podrażnień i efektów ubocznych oraz krótki okres rekonwalescencji po każdym zabiegu, ale nagrodą za te niedogodności są naprawdę znakomite efekty działań.

Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi medycyny estetycznej są w stanie pomagać nam z każdym rokiem z większą liczba problemów, jak również są w stanie robić to skuteczniej. Wykorzystują już nie tylko skalpel, ale także między innymi laser czy ciekły azot. Wyjątkowo ciekawe w medycynie estetycznej są zwłaszcza żele, za pomocą których możliwe jest korygowanie nie tylko drobnych wad wyglądu, ale w ogóle zmienianie kształtu niektórych struktur anatomicznych.

Zabiegi medycyny estetycznej

Żelowe wypełnienia działają dokładnie tak, jak ich nazwa wskazuje, czyli wypełniają powierzchnie pod skórą, co może spowodować m.in.:

  • Powiększenie ust
  • Wypełnienie zmarszczek
  • Korekcję powiek
  • Zmianę konturu ust
  • Uwydatnienie kości policzkowych
  • Poprawę nawilżenia skóry

Jest to lista otwarta i z każdym rokiem stosuje się nowe odmiany żeli oraz tworzone są nowe techniki ich aplikacji. Dla przykładu, rok 2018 to rok nosa i korekcja nosa z wykorzystaniem wyjątkowo mało inwazyjnego zabiegu, jakim jest podanie podskórne żelu, stosowane jest coraz częściej w zastępstwie skalpela.

Odwracalne efekty

Żele cenione są w dużej mierze za to, że efekty ich podania są w pełni odwracalne. Koszty zabiegu są niewielkie, więc konieczność ich powtarzania co kilka miesięcy to nawet nie wada, ale okazja do zrobienia czegoś trochę inaczej niż poprzednio.