Prosty zabieg z wielkim efektam

Poprawianie niedoskonałości niewielkimi zabiegami

Proste zabiegi z wielkimi efektami

Chociaż można mieć wątpliwości, czy na pewno jest to najważniejsza z wszystkich dziedzin medycyny, bezsprzecznie to medycyna estetyczna rozwija się obecnie zdecydowanie najszybciej z wszystkich pól tego szlachetnego zawodu.

Wszechstronny rozwój

Medycyna estetyczna wyewoluowała z kosmetologii i ogólnie rozumianego dbania o piękno. Jest to medycyna nie tylko z nazwy, ponieważ zabiegi zaliczane do jej grona to zabiegi w mniejszym lub większym stopniu inwazyjne, czyli ingerujące w nasze ciało w sposób bezpośredni. Ma to oczywiście swoje wady, czyli pewne ryzyko podrażnień i efektów ubocznych oraz krótki okres rekonwalescencji po każdym zabiegu, ale nagrodą za te niedogodności są naprawdę znakomite efekty działań.

Zabiegi medycyny estetycznej

Zabiegi są w stanie pomagać nam z każdym rokiem z większą liczba problemów, jak również są w stanie robić to skuteczniej. Wykorzystują już nie tylko skalpel, ale także między innymi laser czy ciekły azot. Wyjątkowo ciekawe w medycynie estetycznej są zwłaszcza żele, za pomocą których możliwe jest korygowanie nie tylko drobnych wad wyglądu, ale w ogóle zmienianie kształtu niektórych struktur anatomicznych.

Zabiegi takie jak korekty, wypełnienia czy powiększanie są standardem

Żelowe wypełnienia działają dokładnie tak, jak ich nazwa wskazuje, czyli wypełniają powierzchnie pod skórą, co może spowodować m.in.:

  • Powiększenie ust
  • Wypełnienie zmarszczek
  • Korekcję powiek
  • Zmianę konturu ust
  • Uwydatnienie kości policzkowych
  • Poprawę nawilżenia skóry

Jest to lista otwarta i z każdym rokiem stosuje się nowe odmiany żeli oraz tworzone są nowe techniki ich aplikacji. Dla przykładu, rok 2018 to rok nosa i korekcja nosa z wykorzystaniem wyjątkowo mało inwazyjnego zabiegu, jakim jest podanie podskórne żelu, stosowane jest coraz częściej w zastępstwie skalpela.

Odwracalne efekty

Żele cenione są w dużej mierze za to, że efekty ich podania są w pełni odwracalne. Koszty zabiegu są niewielkie, więc konieczność ich powtarzania co kilka miesięcy to nawet nie wada, ale okazja do zrobienia czegoś trochę inaczej niż poprzednio.